Kontakt  Pořadí  Pravidla soutěže  Přihláška  Přihlášené posádky  Pojištění LOGO PRO STAŽENÍ

Technická karta  Mapy RZČasový harmonogram  Ubytování  Historie rallye  Prodej DVD z rallye  Ceník - reklama v rallye   Kalendář rallye


MEZINÁRODNÍ MOTORISTICKÁ SOUTĚŽ RALLYE SVĚTLÁ

 


Rallye Světlá patří již k tradičním motoristickým soutěžím které startují na Vysočině pod záštitou města Světlé nad Sázavou.

Mezinárodní motoristická soutěž pro začínající i pokročilé jezdce s vloženými zkouškami dovednosti. Cílem soutěže je seznámit posádky se základními pravidly motoristických soutěží, zdokonalit jezdce v řidičských schopnostech a řešení kritických situací v různých rychlostech. Dále seznamovat domácí, zahraniční posádky a soutěžní týmy s krásami a památkami Českomoravské vrchoviny v okolí Havlíčkova Brodu a Světlé nad Sázavou a tím i zvýšit zájem turistů o danou lokalitu.

Připravovat pro širokou veřejnost kvalitní kulturní a sportovní vyžití.

Působit hlavně při výchově mladých a začínajících jezdců a osvětou působit proti užívání omamných a návykových látek.

Kvalitním účinkováním zařadit motoristické podniky ke kulturním akcím nejen na Vysočině, v České Republice ale i v sousedních zemích.


AKTUALIZOVÁNO 25.09.2018 08:46:24           


25.9.2018

Policie ČR vydala povolení pro uzavírky a konání 17. ročníku soutěže.

V současné době probíhají opravy komunikací snad na všech místech Vysočiny. Bylo velmi obtížné získat povolení tak aby uzavírky nezasahovali do oprav, nebo do objízdných tras. Celou záležitost komplikovali i zástupci obcí kteří v 9 případech vydali zamítavé stanovisko.

Nakonec ve spolupráci se zástupcem Odboru dopravy ve Světlé nad Sázavou, Policií ČR, Správy a údržby silnic Kraje Vysočina, zástupců města Světlé nad Sázavou a zástupcem Dopravního značení se vše vyřešilo.

15.9.2018

Servisní zóna je schválena radou města Světlé nad Sázavou a bude rozdělena na tři zóny.

1. hlavní zóna - pozemky a komunikace od kruhového objezdu u skláren se zachováním průjezdu pro autobusy a sběrné vozy

2. zóna - pozemky ČD nákladní nádraží - povolení do zástupců Českých Drah a.s. upřesněno bude v prováděcích ustanoveních

3. zóna - parkoviště U Koruny (Sokolovna) možno využít až po naplnění ostatních míst po dohodě s ředitelstvím.

Dále je možné parkovat soutěžní a doprovodná vozidla na soukromých pozemcích po dohodě s majitelem (nahlásit ředitelství)

Na všech místech bude pod soutěžními vozy plachta proti průsaku.

13.9.2018

Umístili jsme na stránky pravidla soutěže, zařazení tříd, přihlášku, technickou kartu a další potřebné dokumenty pro start v 17. ročníku Rallye Světlé 2018. Začínáme přijímat přihlášky. 1. termín bez navýšení je do 6.10.2018. Součástí startovného je i pojištění vozidla pro RZ.

11.9.2018

Rada města Světlé nad Sázavou schvaluje vedení trasy RZ ve městě Světlá nad Sázavou a místních částech.

Do konce týdne budou umístěny na těchto stránkách všechny potřebné podklady pro účast účast v 17. ročníku Rallye Světlé 2018.

Budou vypsány třídy stejné jako v Rallye Pardubicích. Body za umístění budou připsány do bodování ČMPR s koeficientem který upřesní ředitel Ing. Marek Šimík.

25.8.2018

Po dohodě s Ing. Šimíkem budou body za umístění součástí ČMPR.

Akce je v přípravách a vše záleží na kladném přístupu obcí přes které trať vede.

Všechny materiály budou zveřejněny ihned po získání povolení.

 

 


Copyright © Zdeněk Secký - SEKY