Kontakt  Pořadí  Pravidla soutěže  Přihláška  Přihlášené posádky  Pojištění

Technická karta  Mapy RZČasový harmonogram  Ubytování  Historie rallye  Prodej DVD z rallye  Ceník - reklama v rallye   Kalendář rallye


RALLYE SVĚTLÁ

 


Rallye Světlá patří již k tradičním motoristickým soutěžím které startují na Vysočině pod záštitou města Světlé nad Sázavou.

Základním posláním motoristických akcí je připravovat mladé ale i pokročilé jezdce na dokonalé zvládnutí vozidla zvláště v krizových situacích ve vyšších rychlostech. Jezdci spolu s navigátory a servisními týmy mají možnost prožívat spolu s diváky hodnotné sportovní zážitky.

Cílem soutěží získávat zejména mladé začínající řidiče a podle pravidel je zdokonalovat v řidičském umění nejen v technických průjezdech na tratích rychlostních zkoušek ale i pro silniční provoz. Každoročně se soutěže zúčastňují jezdci z celé naší vlasti a zahraničí.


AKTUALIZOVÁNO 04.04.2016 08:53:26


5.2.2016 - Proběhlo jednání mezi zástupcem Odboru dopravy v Havlíčkově Brodě zaměřené na předběžné formulace žádostí pro všechna povolení které jsou zapotřebí pro konání mezinárodní motoristické soutěže Rallye Posázaví ve dnech 13.-14.5.2016.

Nově bude podána žádost o zvláštní používání komunikací 2. a 3. třídy pro přejezdy soutěžních vozidel mezi jednotlivými zkouškami. Na tyto přejezdy vydá Odbor dopravy povolení.


24.1.2016 - Včera proběhlo v Humpolci předem připravené společné jednání mezi zástupci ČMPR A VPČR. Došlo k vzájemné dohodě o společném pořádání rallye. Celkem bude pro rok 2016 zařazeno do ČMPR - VPČR 8 soutěží. Výsledky a pořadí bude zveřejněno na stránkách Českomoravského Poháru i na stránkách Volného Poháru ČR. Vyhlášení těch nejlepších pak bude v Pardubicích. Zařazené soutěže naleznete v kalendáři rallye.

Dochází k úpravám společných pravidel pro rallye. Kompletní pravidla - Zvláštní ustanovení budou pro vás připravena hned jak budou vyřešeny přejezdy soutěžních vozů mezi jednotlivými RZ. Pro ty kteří již znáte pravidla vše zůstává tak jak znáte z loňského roku, pouze došlo některým úpravám.

Do soutěže budou započítány všechny jednotlivé rallye bez škrtání nejhorších výsledků. Dochází k rozšíření tříd u historiků. Pro bodování Radouňské Rallye a Rallye Hořovice budou základní body násobeny 1,5 x. Nebudou vyhlášeny vítězové v absolutním pořadí. Ruší se předávání věnců pro jednotlivé posádky, předávány budou pouze poháry. Ruší se přeřazování vozidel při nenaplnění třídy. Vítězové budou vyhlášeny i případě, že ve třídě pojede jedna posádka. Doporučuje se omezit u třídy A4 výkon motoru. Dále byl přítomen zástupce pojišťovny, který uzavírá hromadné pojištění pro pořadatele každé soutěže. Částka pro odpovědnost bude hrazena posádkami při prezenci. Jedná se o škody způsobené soutěžním vozem na uzavřené RZ. Úrazové pojištění budou uzavírat jednotliví jezdci při prezenci.


15.1.2016 - Pro nejlepší posádky VPČR 2015 byli rozděleny ceny v celkové hodnotě 46000,-Kč. Jedná se o poukazy s finančními částkami které si posádky budou moc odečíst od startovného pro rok 2016. Jednotlivé poukazy jsou rozděleny pro Rallye Posázaví a Rallye Světlou.

Poukazy budeme zasílat e-mailem na adresu prvního jezdce.

Připravujeme pravidla a termíny pro letošní sezonu.


 

 

Copyright © Zdeněk Secký - SEKY