Kontakt  Pořadí  Pravidla soutěže  Přihláška  Přihlášené posádky  Pojištění

Technická karta  Mapy RZČasový harmonogram  Ubytování  Historie rallye  Prodej DVD z rallye  Ceník - reklama v rallye   Kalendář rallye


RALLYE SVĚTLÁ

logo pro stažení         


Rallye Světlá patří již k tradičním motoristickým soutěžím které startují na Vysočině pod záštitou města Světlé nad Sázavou.

Základním posláním motoristických akcí je připravovat mladé ale i pokročilé jezdce na dokonalé zvládnutí vozidla zvláště v krizových situacích ve vyšších rychlostech. Jezdci spolu s navigátory a servisními týmy mají možnost prožívat spolu s diváky hodnotné sportovní zážitky.

Cílem soutěží získávat zejména mladé začínající řidiče a podle pravidel je zdokonalovat v řidičském umění nejen v technických průjezdech na tratích rychlostních zkoušek ale i pro silniční provoz. Každoročně se soutěže zúčastňují jezdci z celé naší vlasti a zahraničí.


AKTUALIZOVÁNO 29.09.2016 13:15:29


 

ČASY STARTU

 

VÝSLEDKY BEZ POŘADÍ (aktualizace cca po 10 vozech)

 

   VÝSLEDKY S POŘADÍM PO ODJETÉ RZ

29.9.2016 -

Z důvodu malé mezery mezi poslední odjetou soutěží a Rallye Světlou prodlužujeme datum přijetí přihlášek bez navýšení až do prezence 7.10.2016.

Posádkám které již zaplatili částku s navýšením, budeme při prezenci přeplatek vracet.

Akreditace PRESS bude od 7.10. od 8,00 do 18,00 hodin a v sobotu od 7,00 - 9,00 hodin v budově městského úřadu na Náměstí Trčků z Lípy.

26.9.2016 -

Za účastí vedoucích pořadatelů a bezpečnostních komisařů byli kompletně zakresleny a naměřeny 4 RZ včetně zpomalovacích prvků a rozmístění pneumatik na hranách silnice. Trať je zakreslena bílou barvou.

O vylepení plakátů a vhazování letáků do schránek občanů se postarala děvčata ze startu a PC centra, kterým touto cestou děkujeme.


22.9.2016 -

Plakát  Program  Mapa   Označení


18.9.2016 -

Prodlužujeme datum pro přijetí přihlášek bez navýšení do 1.10.2016.


16.9.2016 -

Při výjezdu ze servisu a z parkovací zóny bude úsek pro zahřátí pneumatik před startem. Tímto vycházíme vstříc návrhům z řad jezdců.

Časové kontroly před startem jsou zrušeny, takže žádné čekání, vždy celý úsek (2 RZ) projedete bez čekání na svůj čas.

Uzávěrka pro tisk je 1.10.2016.

- V sobotu 17.9. od 15,00 proběhne školení vedoucích pořadatelů v Autoservisu Müller & Müller v Chotěboři.

- Po dohodě s Městským úřadem ve Světlé nad Sázavou, neovlivní VOLBY soutěž. Pro parkování obslužných vozidel pro volby bude vyhrazen prostor před hlavním vchodem do budovy úřadu.

- Zakreslení celé tratě a výlep plakátů včetně doručení letáků do schránek občanů proběhne 24.9.2016.


12.9.2016 -

Agronom Zemědělského družstva v Malčíně nám vychází vstříc a pro parkování podvalů a popřípadě karavanů vyčlenil pole bezprostředně vedle servisu.


3.9.2016 -

Již dnes máte k dispozici časový harmonogram a kompletní mapu soutěže. Nezapomeňte, že termín podání přihlášky bez navýšení je 24.9.2016. Propustnost tratě je 90 vozů.

 

24.8.2016 -

Rallye Světlá jinak a s novou RZ. Opravy komunikací nám letos značně komplikují start soutěže. Po zákazu Policie ČR (přejezdy soutěžních vozidel v provozu) jsme museli zvolit variantu s RZ těsně vedle sebe s uzavírkou i přejezdů. Takto nastavenou soutěž nám Policie schválila.

Pro servisní zónu bude uzavřena silnice u Malčína od čtvrtka 6.10. od 17,00 hodin až do soboty do 20,00 hodin. V servisu bude stánek s občerstvením chemická WC. Protože se jedná o celkovou uzavírku včetně přejezdů, budeme přijímat ke startu všechna vozidla která projdou naší technickou přejímkou bez kontroly papírové dokumentace k vozidlu.

Prezentace soutěžních týmů bude v malé zasedací místnosti (vchod od Městské Policie) v pátek 7.10. 2016 od 8,00 do 12,00 hodin.

Z důvodů voleb musíme ponechat polovičku náměstí ve Světlé nad Sázavou volné.

Pojištění jezdců i vozidel proběhne při prezentaci.

Technická přejímka bude v servisní zóně u Malčína podle přidělených časů.

Seznamovací jízdy budou v pátek 7.10. od 9,00 - 19,00 hodin a bude povolena jízda v protisměru.

Start do soutěže bude v sobotu ze servisní zóny.

Po odjetí dvou RZ s uzavřeným přejezdem přes Okrouhlici budou vozidla pozastavena v tzv. parkovací zóně. Zde budou moc provést opravy bez asistence mechaniků. Zásah mechaniků bude možný pouze při výměně pneumatik z bezpečnostních důvodů při změně počasí.

I v této parkovací zóně bude stánek s občerstvením a chemická WC.

Po dojetí celého startovního pole budou obě RZ otevřeny na cca 20 minut pro veřejnost, budou otočeny a posádky odstartují v opačném směru podle svého času.

Servis bude povolen po 4 odjetých RZ (cca 30 ostrých km). Zde bude povoleno i tankování.

Pro celou soutěž jezdci absolvují celkem 8 RZ.

Časy budou aktualizovány vždy po odjetí deseti vozidel bez pořadí na našich stránkách. Po dojetí RZ budou časy uvedeny i s pořadím.

Cíl bude v servisní zóně u Malčína a vyhlášení vítězů na Náměstí Trčků z Lípy ve Světlé nad Sázavou ve 20,00 hodin.

Akreditace PRESS bude od 7.10. od 12,00 do 18,00 hodin a v sobotu od 7,00 hodin v budově městského úřadu na Náměstí Trčků z Lípy.

Pro lepší orientaci v soutěži přikládáme mapu celé akce včetně uzavřených přejezdů.

ŽÁDÁME JEZDCE, ABY NEZNEUŽILI ZVEŘEJNĚNÍ MAPY K NEPOVOLENÝM TRÉNINKŮM..

 

 

 

 


2.8.2016 - Na středu 3.8.2016 je svoláno Odborem dopravy ve Světlé nad Sázavou jednání o uzavírkách komunikací. Přizváni jsou zástupci Policie ČR, Městské Policie Světlá nad Sázavou, starostové měst a obcí, Správy a údržby silnic Vysočiny, Arriva - autobusová doprava, Odboru pro ochranu životního prostředí a TV studia HB. O výsledku jednání vás budeme informovat.


24.1.2016 - Včera proběhlo v Humpolci předem připravené společné jednání mezi zástupci ČMPR A VPČR. Došlo k vzájemné dohodě o společném pořádání rallye. Celkem bude pro rok 2016 zařazeno do ČMPR - VPČR 8 soutěží. Výsledky a pořadí bude zveřejněno na stránkách Českomoravského Poháru i na stránkách Volného Poháru ČR. Vyhlášení těch nejlepších pak bude v Pardubicích. Zařazené soutěže naleznete v kalendáři rallye.

Dochází k úpravám společných pravidel pro rallye. Kompletní pravidla - Zvláštní ustanovení budou pro vás připravena hned jak budou vyřešeny přejezdy soutěžních vozů mezi jednotlivými RZ. Pro ty kteří již znáte pravidla vše zůstává tak jak znáte z loňského roku, pouze došlo některým úpravám.

Do soutěže budou započítány všechny jednotlivé rallye bez škrtání nejhorších výsledků. Dochází k rozšíření tříd u historiků. Pro bodování Radouňské Rallye a Rallye Hořovice budou základní body násobeny 1,5 x. Nebudou vyhlášeny vítězové v absolutním pořadí. Ruší se předávání věnců pro jednotlivé posádky, předávány budou pouze poháry. Ruší se přeřazování vozidel při nenaplnění třídy. Vítězové budou vyhlášeny i případě, že ve třídě pojede jedna posádka. Doporučuje se omezit u třídy A4 výkon motoru. Dále byl přítomen zástupce pojišťovny, který uzavírá hromadné pojištění pro pořadatele každé soutěže. Částka pro odpovědnost bude hrazena posádkami při prezenci. Jedná se o škody způsobené soutěžním vozem na uzavřené RZ. Úrazové pojištění budou uzavírat jednotliví jezdci při prezenci.


15.1.2016 - Pro nejlepší posádky VPČR 2015 byli rozděleny ceny v celkové hodnotě 46000,-Kč. Jedná se o poukazy s finančními částkami které si posádky budou moc odečíst od startovného pro rok 2016. Jednotlivé poukazy jsou rozděleny pro Rallye Posázaví a Rallye Světlou.

Poukazy budeme zasílat e-mailem na adresu prvního jezdce.

Připravujeme pravidla a termíny pro letošní sezonu.


 

 

Copyright © Zdeněk Secký - SEKY